TOWARZYSTWO POMOCY im. św. BRATA ALBERTA

Koło w Sanoku

Menu Strony

Sprawozdanie finansowe

Sprawozdanie finansowe za 2022 rok

(kliknij na obrazek żeby wyświetlić)

Cytat dnia

"Bezdomność to nie tylko brak miejsca otoczonego ścianami. Bezdomność to stan zapomnienia przez innych . Dzisiaj nawet w krajach bogatych mamy głodnych, nagich i bezdomnych"

Matka Teresa z Kalkuty

Wesprzyj nas


KRS 0000412037

Nr konta Bank PBS o/Sanok

39 8642 0002 2001 0056 5219 0001

1% Twojego podatku  zmieni życie drugiego człowieka

Realizowane projekty


Być ciągle aktywnym


„Być ciągle aktywnym”– realizacja zadania publicznego Cel operacyjny 3. Podniesienie poziomu życia osób starszych, dzieci i młodzieży Działanie 2. Inicjowanie i wspieranie działań podejmowanych na rzecz aktywizacji osób starszych we wszystkich zakresach

Finansowanie:

Projekt finansowany ze środków Województwa Podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie w ramach umowy nr 164/2015  z dnia 01.07.2015r..

Całkowita wartość projektu:                                                             16.850,00 zł

Finansowane ze środków ROPS:                                                     12.250,00 zł

Wkład własny:                                                                                    4.600,00 zł

Okres realizacji:

Od  01.07.2015 roku  do 30.11.2015 roku

Miejsce realizacji:

Dom Inwalidy Bezdomnego ul. Hetmańska 11, 38-500 Sanok

Uczestnicy:

Beneficjenci ostateczni to głównie osoby zamieszkujące Dom Inwalidy Bezdomnego w Sanoku. Osoby starsze będące sympatykami Towarzystwa św. Brata Alberta mieszkające w pobliżu naszego Domu.

Działania:

Zorganizowanie 2-dniowego turnieju szachowego. Udział w turnieju pozwoli podopiecznym wykazać się swoimi umiejętnościami logicznego myślenia, refleksu i koncentracji. Jest to jedna z wielu dziedzin, gdzie status społeczny nie jest istotny.

Piknik integracyjny na terenie dzielnicy Olchowce zintegruje starsze pokolenie mieszkańców osiedla ze starszymi podopiecznymi z Domu Inwalidy Bezdomnego. Dobrze zaplanowana biesiada uprzyjemni czas i zbliży do siebie osoby starsze. W trakcie pikniku zaplanowane zostaną konkursy piosenki biesiadnej przy akompaniamencie akordeonu i gitary z udziałem mieszkańców DIB. Wspólne ognisko, konkursy z nagrodami i muzyka w wykonaniu kapel ludowych pozwoli się wzajemnie poznać uczestnikom biesiady.  

Wyjazd i zwiedzanie sanockiego skansenu  przybliży i przypomni starszym mieszkańcom odległe czasy polskich wsi, dworów i innych obiektów z dawnej Galicji. Jednocześnie spacer w otoczeniu przyrody będzie formą zdrowego relaksu i wypoczynku na świeżym powietrzu.

Wycieczka do BWA Galeria Sanocka, spotkanie i zajęcia artystyczne z miejscową malarką Aleksandrą Tabisz  przybliży czterdziestu  podopiecznym znaczenie i sens tworzenia sztuki malarskiej.