Projekt RPO 2014-2020
Projekt pn. ”Zwiększenie efektywności energetycznej w Schronisku Domu Inwalidy Bezdomnego w Sanoku poprzez głęboką modernizację energetyczną budynku wraz z wymianą oświetlenia” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej III Czysta energia, działania 3.2 Modernizacja energetyczna budynków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020
– umowa nr RPPK.03.02.00-18-0049/16
Harmonogram realizacji projektu
Planowana data rozpoczęcia realizacji projektu 20-07-2015r.
Planowana data zakończenia realizacji projektu 31-12-2017r.
Cel i krótki opis projekt
Projekt pn. „Zwiększenie efektywności energetycznej w Schronisku Domu Inwalidy Bezdomnego w Sanoku poprzez głęboką modernizację energetyczną budynku wraz z wymianą oświetlenia: ma na celu zwiększenie efektywności energetycznej budynków na terenie Gminy Miasta Sanoka poprzez głęboką termomodernizację schroniska Domu Inwalidy Bezdomnego w Sanoku.
Cele szczegółowe dla projektu obejmują:
• zmniejszenie zapotrzebowania na energię i w tym samym obniżenie kosztów związanych z funkcjonowaniem budynku,
• podniesienie komfortu mieszkańców i użytkowników dzięki stabilizacji warunków cieplnych w budynku,
• promowanie idei oszczędności energii oraz ochrony środowiska poprzez stosowanie zabiegów energooszczędnych i OZE w budynkach użyteczności publicznej,
• poprawa ogólnej estetyki budynku,
• zmniejszenie emisji CO2.
Wnioskodawcą niniejszego projektu jest Towarzystwo Pomocy im. św. Brata alberta Koło w Sanoku, posiadające statut Organizacji Pożytku Publicznego. Projekt nie jest realizowany w partnerstwie. Po zakończeniu inwestycji Wnioskodawca nie planuje zaangażowanie operatora. Przedmiotowa inwestycja nie jest realizowana w ramach projektu „parasolowego”. Przedmiotem inwestycji jest głęboka modernizacja budynku Domu Inwalidy Bezdomnego w Sanoku polegająca na:
• ociepleniu budynku w zakresie ścian, stropodachu, podłogi oraz okien i drzwi.
• budowie systemu wentylacji i klimatyzacji,
• modernizacji systemu centralnego ogrzewania,
• montażu kolektora słonecznego,
• montażu paneli fotowoltaicznych oraz wymianie żarówek na LED.
Dofinansowanie nie stanowi pomocy publicznej w wyniku nie spełnienia przez projekt wszystkich przesłanek decydujących o jej występowaniu. Projekt zgodnie z przeprowadzoną analizą finansową nie należy do projektów generujących dochód.
Wartość ogółem 1.236.548,20 zł
Wydatki kwalifikowane 1.233.948,50 zł
Dofinansowanie 1.048.856,18 zł
Wkład UE (85%) 1.048.856,18 zł
Budżet Państwa 0,00 zł
Wkład własny 187.692,32 zł
Wydatki niekwalifikowane 2.600,00 zł